Tiszta udvar, rendes ház - 2021

A Fóti Városszépítő Egyesület, Fót Város Önkormányzatának támogatásával 2021. évben újra meghirdeti Fót teljes közigazgatási területén a “TISZTA UDVAR, RENDES HÁZ“ pályázatot. 

A díj odaítélhető bármely Fót területén helyrajzi számmal, érvényes használatbavételi engedéllyel rendelkező lakóingatlan részére.

Felkérjük a fóti ingatlanok tulajdonosait, használóit, hogy aktív részvételükkel és ingatlanuk nevezésével vegyenek részt ezen a régi hagyományt új tartalommal megtöltő pályázaton, ezzel támogatva annak céljait.

Fót Város Önkormányzata és a Fóti Városszépítő Egyesület így szeretné elismerni és értékelni azon ingatlan tulajdonosoknak illetve használóknak a törekvéseit, akik önkéntesen hozzájárulnak városunk arculatának szépítéséhez, gondozzák és rendben tartják ingatlanukat, és ingatlanuk előtti közterületet.

A pályázat során szeretnénk egyenlő esélyt adni a különböző adottságú városrészeknek, ezért a pályázatok elbírálása ebben az évben is önkormányzati választási körzetek szerint történik. Az értékelők minden körzetből évente 2 ingatlant részesítenek díjazásban, így városunkban 2021-ben 17 díjat ítélünk oda. Amennyiben egy körzetben kettőnél több ingatlant ítélünk díjazhatónak, akkor a díj odaítélésénél a jelentkezés sorrendjét vesszük figyelembe, és a nem díjazott jelentkezők automatikusan részt vesznek következő évi pályázaton.

Az elbírálás során bíráló bizottság bevonásával a következőket értékeljük:

  1. A lakóépület, a kerítés és az ingatlan előtti közterület gondozottsága, tisztasága, növényzetének ápoltsága. 
  2. A kert és az udvar gondozottsága, tisztasága, növényzetének ápoltsága, rendezettsége, szomszédokat nem zavaró elhelyezése.
  3. Környezettudatos szemlélet érvényesülése (csapadékvíz hasznosítás, komposztálás, szelektív hulladékgyűjtés), a kertben szabadon élő állatokról való gondoskodás.
  4. A háziállatokról való gondoskodás, szomszédokat nem zavaró, szabályszerű tartásuk körülményei.
  5. A közterületen és az udvaron tárolt járművek és eszközök rendezett, a szomszédokat nem zavaró, szabályszerű elhelyezése.
  6. Amennyiben a régi városképre jellemző az épület kialakítása, úgy az építmény korhű állapotának, kerítés, kertkapu, homlokzat régi jellegének megőrzése.

A pályázatra jelentkezési lap letölthető itt.

A kitöltött és aláírt jelentkezési lapot e-mailen az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre legyenek szívesek eljuttatni. A tárgyban, szíveskedjenek feltüntetni: “Tiszta Udvar, Rendes Ház”

A jelentkezési lapon lévő nyilatkozat aláírásával a pályázó elfogadja a pályázat feltételeit, valamint hozzájárul a díjnyertes ingatlanról készült fénykép és a lakókörzet publikálásához. Továbbá vállalja, hogy a táblát jól látható helyen kifüggeszti az épület homlokzatára. 

A pályázatra 2021. Július 31-ig várjuk a nevezési lapok leadását.

A jelentkezés leadását követően telefonon egyeztetjük az ingatlan tulajdonosával az értékeléshez szükséges látogatást. 

A díjak átadására 2021. szeptember 25.-én (szombaton) a Németh Kálmán Emlékház kertjében kerül sor.

Fót, 2021. április 23.

Bánhalmi Gábor   
Fóti Városszépítő Egyesület
elnök

Fóti Városszépítő Egyesület

Székhely: 2151 Fót, Vörösmarty tér 1
Levelezési cím: 2151 Fót, Tessedik Sámuel utca 13/c
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Nyilvántartási szám: 13-02-1232
Adószám: 18691504-1-13
Bankszámlaszám: 10402197-50526567-71751009 K&H Bank

1% - Segítsen!

Szépítse Ön is Fót városát! Segítsen adója 1%-ával: Csak ki kell töltenie az alábbi nyilatkozatot, melyet letölthet honlapunkról:

vsz400

fb300

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban. Útmutató

Elfogadom

Cookie (süti) használati útmutató és szabályzat

Azoknak a weboldalnak, amelyek az Európai Unió országain belül működtetnek, cookie-k használatához, és a felhasználó számítógépén vagy egyéb eszközén történő tárolásához a felhasználók hozzájárulását kell kérniük. Az alábbiak során tájékoztatjuk Önt az általunk használt cookie-król és a használatuk céljáról.

Mi a cookie (süti)?
A cookie-k kis adatfájlok, amelyeket a böngésző helyez el a felhasználó számítógépén vagy eszközén. Többek között információt gyűjtenek, megjegyzik a látogató egyéni beállításait, és általánosságban megkönnyítik a weboldal használatát a felhasználók számára. A sütik önmagukban nem gyűjtik a számítógépen vagy a fájlokban tárolt adatokat. Olvassa el figyelmesen az alábbi tájékoztatót további információkért, hogyan gyűjtjük az információt, amikor Ön ezt a weboldalt használja.

Cookie-k kezelése

A Szolgáltató a testre szabott kiszolgálás érdekében az Érintett számítógépén kis adatcsomagot, ún. sütit (cookie) helyez el és a későbbi látogatás során olvas vissza. Ha a böngésző visszaküld egy korábban elmentett sütit, a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni az Érintett felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében. 

Kezelt adatok köre: IP cím, látogatás dátum, időpont.
Az érintettek köre: A weboldalt látogató valamennyi Érintett.
Az adatkezelés célja: Az Érintettek egymástól való megkülönböztetése, a felhasználók aktuális munkamenetének azonosítása, az annak során megadott adatok tárolása, az adatvesztés megakadályozása.
Az adatkezelés időtartama: Az adatkezelés időtartama a session cookie-k esetében a honlapok látogatásának befejezéséig, míg más esetben maximum 30 napig tart.

Sütik törlése

Az érintettnek joga van törölni a sütit saját számítógépéről, illetve letilthatja böngészőjében a sütik alkalmazását. A sütik kezelésére általában a böngészők Eszközök/Beállítások menüjében az Adatvédelem/Előzmények/Egyéni Beállítások menü alatt, cookie, süti vagy nyomonkövetés megnevezéssel van lehetőség.

Facebook által elhelyezett cookie-k (sütik)

A Facebook által elhelyezett cookiekról bővebben a https://hu-hu.facebook.com/policies/cookies/ címen tájékozódhat, ahol a cookiek letiltásával kapcsolatban is informálódhat. A Weboldalon külső (nem az adatkezelő vagy adatfeldolgozók által kezelt) szerverre mutató hivatkozásokat is tartalmazhat és ezen linkeken elérhető oldalak esetleg elhelyezhetik saját cookie vagy egyéb fájljaikat a számítógépen, adatokat gyűjthetnek, vagy személyes adatokat kérhetnek. Ezekért pedig az Adatkezelő minden felelősségét kizárja. Személyes adat gyűjtésére és kezelésére, valamint az adott Érintettel történő felhasználására és beazonosítására nem kerül sor.

Google Analytics által elhelyezett cookie-k (sütik)

A Google Analytics a Google Inc. („Google”) elemző-szolgáltatása. A Google Analytics a az Érintett számítógépén tárolt cookie-k (sütik) segítségével elemzi a Weboldalon létrejött felhasználói interakciókat. A webanalitikai célú adatkezelés jogalapja a Weboldalon használójának önkéntes hozzájárulása. Az analitikai célú cookie-k (sütik) anonimizált és aggregált adatok, amelyek alapján a számítógép beazonosítása nehézkes, azonban az nem zárható ki. A Google Analytics cookie-k (sütik) által gyűjtött analitikai információk a Google szervereire kerülnek átvitelre és tárolásra. Ezeket az információkat a Google a Fóti Városszépítő Egyesület megbízásából dolgozza fel, hogy kiértékelje a felhasználók honlaplátogatási szokásait, riportokat állítson össze a Weboldalon használatának gyakoriságáról, és további, a használattal összefüggő szolgáltatásokat teljesítsen a Solymár-Szalay Kft. felé. A Google Analytics alkalmazás keretében – a böngészőn keresztül továbbított IP-címet a Google nem kapcsolja össze más adatokkal.

A Google Analytics a következő analitikai célú cookie-kat (sütiket) használja:

web tracking (nyomkövető)  __utma   a látogatók és session-ök megkülönböztetésére szolgál, melyet a webes nyomkövető szolgáltatás, a Google Analytics menti (3. fél)  2 év 
web tracking (nyomkövető)  __utmt  a lehívási ráta szabályozására szolgák, melyet a Google Analytics webes nyomkövető szolgáltatás ment le (3. fél)  10 perc
web tracking (nyomkövető)  __utmv  egyéni változó adatok felhasználó szintű tárolására szolgál, melyet a Google Analytics webes nyomkövető szolgáltatás ment le (3. fél)  2 év
web tracking (nyomkövető)  __utmb  új session-ök és látogatók azonosítására szolgál, melyet a Google Analytics webes nyomkövető szolgáltatás ment le (3. fél) 30 perc
web tracking (nyomkövető)  __utmc  jelenleg nem használt, az urchin.js-szel való együttműködésre szolgál, melyet a Google Analytics webes nyomkövető szolgáltatás ment le (3. fél)  böngésző session vége
web tracking (nyomkövető)  __utmz a forgalmi forrás vagy a kampány tárolására szolgál, amely beazonosítja a látogatás forrását, melyet a Google Analytics webes nyomkövető szolgáltatás ment le (3. fél)  6 hónap
web tracking (nyomkövető) ga-disable-<ID> az opt-out funkció használatakor mentődik, mely hatályon kívül helyezi a nyomkövetést, melyet a Google Analytics vége 2100-ig

A Google által használt cookie-król (sütikről) további információ megtekinthető a következő linken: http://www.google.com/policies/technologies/ads/

A Google adatvédelmi nyilatkozata megtekinthető az alábbi linken: http://www.google.com/intl/hu/policies/privacy/.

Google Adwords

A Weboldal a Google Adwords remarketing követő kódjait használja. Ennek alapja, hogy az oldalra látogatókat később a Google Display hálózatába tartozó weboldalakon remarketing hirdetésekkel kereshessük fel. A remarketing kód cookie-kat használ, a látogatók megcímkézéséhez. A Weboldal felhasználói letilthatják ezeket a cookie-kat, amennyiben felkeresik a Google hirdetési beállítások kezelőjét és követik az ott található utasításokat. Ezt követően a számukra nem fognak megjelenni személyre szabott ajánlatok a Szolgáltatótól. A Weboldalon külső (nem a Fóti Városszépítő Egyesület által kezelt) szerverre mutató hivatkozásokat is tartalmazhat és ezen linkeken elérhető oldalak esetleg elhelyezhetik saját cookie vagy egyéb fájljaikat a számítógépen, adatokat gyűjthetnek, vagy személyes adatokat kérhetnek. Ezekért pedig a Szolgáltató minden felelősségét kizárja. A Fóti Városszépítő Egyesület hirdetéseit külső szolgáltatók (Google, Facebook) internetes webhelyeken jeleníthetik meg. Ezek a külső szolgáltatók (Google, Facebook) cookie-k segítségével tárolják, hogy az Érintett korábban már látogatást tett az Adatkezelő Weboldalán, és ez alapján – személyre szabottan – jelenítik meg a hirdetéseket az Érintett (azaz remarketing tevékenységet folytatnak).